آیت الله یحیی نوری از علمای برجسته و مبارز و از پیشگامان انقلاب اسلامی ظهر امروز در سن 75 سالگی درگذشت .

به گزارش مهر، آیت الله یحیی نوری از چهره‌های شاخص حماسه هفده شهریور بوده و عمر پربرکتش صرف ترویج فقه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و تدریس فقه و اصول و فلسفه شده است .

وی که علاوه بر مدارج علوم حوزوی فارغ التحصیل دوره دکترای در رشته الهیات بوده است از خود آثاری همچون کتب " اسلام وعقاید وآرای بشری"، "اخلاق و خودسازی"، "شناخت تحلیلی اسلام و برخی از مسلک‌ها و ادیان "،تحقیقی در"تشیع،امامت،مهدویت"، "خاتمیت پیامبر اسلام و ابطال تحلیلی بابی‌گری و بهایی‌گری و قادیانی‌گری "، "شناخت عقاید و احکام و نظام و تعالیم اسلام" ، "ریشه‌های انقلاب اسلامی ایران" و "شرحی از ‪۱۷‬شهریور " به زبانهای فارسی انگلیسی و ژاپنی بر جای گذاشته است . از دیگر آثار مرحوم آیت الله نوری همچنین می توان به کتاب های عربی ‌الفقه علی المذاهب الخمسه، المسائل المستحدثه،التطبیق بین الاحادیث من مصادر اهل السنه و الشیعه ، التحقیق فی المنهج التفسیریه و الف سوال و جواب اشاره کرد .

پیکر مطهر آن فقید سعید 9:30 صبح دوشنبه اول بهمن از مقابل حوزه علمیه مدرسه الشهدا و روز سه شنبه از مقابل حسینیه مدرسه الشهدا به سمت شهرستان بلده نور جهت تدفین در جوار جدش مرحوم شیخ احمد نوری تشییع خواهد شد .

اين ضايعه اسفبار به محضر حضرت ولي عصر عج و تمامي دوستداران أن عالم فقيد و سعيد تسليت عرض مي كنيم 

/ 1 نظر / 15 بازدید
کمیته‌ی پی‌جوی آزادی دانشجویان دربند

هنوز گرمای دیدن فرزندانمان از وجودمان خارج نشده بود وهیجان یاد آوری لحظه به لحظه ‌ی آن اوقات از یادمان نرفته بود، که ناگهان با فرود آمدنِ ضربه‌ی نابهنگامِ دستگیری‌هایِ جدید، لبخند بر لبانمان خشکید. اشک شوق چشمانمان یخ زد و غم و اندوهِ بی پایان قلبمان را تسخیر کرد که آخر چرا؟ مثل این که نباید فراموش کنیم که پاسخِ کوچکترین ندایِ آزادی خواهی و برابری طلبی دراین سرزمین هم چنان ضرب و شتم و زندان و بند 209 است. دست در دست هم تا آزادی کامل تمامی عزیزانمان از پای نخواهیم نشست. ------------ برای حمایت از ما تنها کافیست لینک ما را در وبلاگ خود بگذارید