وضعیت کلی ایران

      

       باز بر آن شدم که نظر خود را در خصوص وضعیت فعلی در جمهوری اسلامی ایران بیان کنم و به اصطلاح درد دلی با شما داشته باشم .

     همانطور که در مطالب قبلی نیز اشاره نمودم تورم ۲۰ ٪ و رشد بی سابقه قیمت مسکن و مواد خوراکی و حتی پوشاک و سوخت داد مردم را در آورده و کار را بجایی رسانده که داد و فریاد مردم به گوش مبارک آیات عظام در قم که معمولا در این امور کمتر دخالت می کندرسیده و آنان نیز همصدا با مردم از تورم و فشار اقتصادی مردم داد سخن رانده و دولت را به ارائه راهکارهای جدید و نو جهت حل فوری این معضل هشدار داده اند . هر جند که ممکن است به نقل از رهیر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای این امر یعنی افزایش قیمت مواد غذائی جهانی بوده که شکی نیز در ان نیست و این امر بوضوح قابل رویت می باشد ولی این امر در سایر اقلام مانند سوخت و مسکن و . . . به هیچ وجه صدق نمی کند شاهد مثال را می توان به کاهش بالغ بر۲۵ ٪  قیمت زمین ویلا و مستغلات در اکثر کشورهای اروپائی و آمریکا اشاره نمود که این امر حتی به ضرر اقتصاد آن کشورها تمام شده و علاوه بر آن قیمت سایر محصولات و خدمات دیگر مانند  سوخت در آن کشورها تغییر چندانی ننمود حال اگر هم بگویم مواد غذائی افزایش چشمگیری داشته حداقل کاهش شدید قیمت در زمین و مسکن و اجاره آنها توازنی را برقرار نموده که به مردم از همه جهات فشار وارد نیاید . 

       اما متاسفانه در ایران ماا که مطلع و واقف نیستیم چه محصولی با کاهش قیمت مواجه بوده و یا حداقل دولتمرادان محترم ، ما را نسبت به این ا مر آگاه ننموده اند ولی در عوض افزایش بی سابقه همه اقلام مصرفی و غیر مصرفی مانند زمین و مسکن فشاری را بر مردم وارد نموده که به جرات می توان گفت این امر پس از انقلاب اسلامی بی سابقه می باشد .

    حال بگذریم از دلائل و علل جهانی رشد مواد غذائی که الحمدالله دست توجیه دولتمردان رمحترم را ا باز گذاشته و نمی توان با آنها در این باب بحث نمود ولی با اینحال و با فرض جهانی بودن و  با ایمان و اعتقاد به کارائی و توانائی دولت نهم ؟؟؟؟ وضعیت اینگونه گردیده ، دولتمردان بویژه شخص رئیس جمهور برای مبارزه و رهائی از این بحران چه تدبیری اندیشیده اند ؟ آیا صرفا فرا فکنی مشکلات بر دوش وزیر سابق اقتصاد و دارائی و بانکها مشکل مردم را حل می کند ؟ آیا رئیس جمهور محترم بعنوان بالاترین مقام اجرائی کشور که مسئولیت دولت را بر عهده دارد می بایست شانه از مسئولتهای خود خالی نمود و بعنوان منتقد زیر مجموعه خود عمل نماید و در مقام انتقاد وزیر خود را عزل و در یک سخنرانی وی را به تدبیری و تمرد در مقابل اوامر و دستورات رئیس جمهور متهم نموده در حالیکه در حدود سه سال یا  چنین وزیر متمردی  همکاری داشت  ؟؟ آیا دولت می بایست از بانک مرکزی خود که زیر نظر مستقیم  دولت می باشد انتقاد نموده و آْن را به رشد تورم در کشور متهم نماید ؟؟؟ پس در این سه سال دولت چشم خود را به اقدامات تورمی بانکاها بسته تا کار بجای باریک برسد آن وقت بگوید که بانک متهم است و دولت تقصیری ندارد ؟؟؟  آیا دولت بعنوان خادم ملت از بخشهای مختلف می بایست با واردات میوه کمر کشاورزان را شکسته و در واقع اقتصاد ملی و مردمی کشور را نادیده گرفته و بمنظور حل موقت و تزریق آرام بخش و مسکن در بازار میوه جات ، بجای حل مسله افزایش قیمتها صورت مسله را به هر قیمیت پاک نماید و میلیونها دلار ارز نفتی را صرف میوه نماید رجوع به سخنان حضرت آیت الله حوادی آملی در نماز جمعه قم ؟؟ آیا دولت می بایست با تصمیمات احساسی و بدون پشتوانه کار شناسی کار را بحایی برساند که مهمترین پشتوانه ها و حامیان فکری دولت نهم هم اکنون خود را از ارتباط با دولت مبری دانسته و اعلام نمایند و که دولت نهم برنامه اقتصادی نداشته که از آن حمایت و یا انتقاد نمود آقایان توکلی و خوش چهره  ؟؟؟ آیا تنگ نمودن دایره افراد و مجریان متعهد و دلسوز نظام به افرادی جند و بیرون راندن اکثریت خاموش از دایره تصمیم سازی در نظام به نفع نظام است . ؟؟؟ آیا اعطا چندین شغل دولتی به یک نفر از مصادیق عدالت علوی است آقایان سعید لو الهام و مشائی و ... ؟؟ آیا دادن اعداد و ارقام غیر واقعی و تصنعی بمنظور موجه نشاد دادن تصمیمات دولت از مصادیق دورغ و نادیده گرفتن حق ملت نمی باشد ؟؟؟ و هزاران  آیا ها و سوالات دیگر ؟؟؟

و براستی چه کسی می باید پاسخ این آیا ها و اگر ها را داده و ملت را به معنای واقعی ولی نعمت خود تصور نماید و نه در معنای کلامی و شعاری .

/ 0 نظر / 14 بازدید