نگاهی به وضعیت نظام آموزشی کره جنوبی

 

بسمه تعالی

ملاحظات علمی : کره ای ها بطور سنتی اهمیت زیادی برای آموزش بعنوان ابزاری جهت موفقیت شخصی ونیز پیشرفت اجتماعی قائل می باشند . مدارس آکادمیک و دانشگاهی کره در دهة 1880 میلادی تاسیس گردید . باتأسیس جمهوری کره در سال 1948 ، دولت شروع به ایجاد یک نظام آموزشی مدرن نموده است . درسال 1953 آموزش شش ساله دورة ابتدایی اجباری گردید . امروزه کره دارای یکی از بالاترین درصد میزان جمعیت با سواد در دنیا ( در حدود 9/97 درصد کل جمعیت) می باشد و این یک حقیقتی ملموس است که مردم تحصیل کرده کره، مهمترین عامل رشد اقتصادی سریع این کشور در سه دهة گذشته بوده است . جمعیت کره در حدود 48 میلیون نفر بوده که در مجموع 9/97 % مردم کره جنوبی سواد خواندن و نوشتن داشته و 6/4 % از درآمد ملی این کشور صرف هزینه های آموزش و تحقیقات می شود .

       بهترین نقطة قوت آموزشی کره که در برنامة آموزش اولیة فراگیر آن نهفته است ، متدولوژی بسیار ساده و روان آن است اما همین آموزش های ساده ، نقش بسیار مهمی را در آموزش آداب معاشرت ،  اخلاق ، روش زندگی اجتماعی و انجام رفتارهای متین مردم در حیات اجتماعی کشور دارد . در آموزش اشتراکی کرة ، بر اصل خدمت و وفاداری به جامعه و دولت تأکید می شود ، این آموزش حس تعلق و هویت به گروه را به مردم می آموزد.

آموزشی : یک ضرب المثل قدیمی در کره وجود دارد که می گوید : نباید حتی بر روی سایة معلمخود پا گذاشت. این ضرب المثل میزان احترامی که بطور سنتی به معلمان ابراز می شده رامورد تأیید قرار می دهد . اگرچه تغییرات زیادی در نظام آموزشی کره از ز

/ 2 نظر / 407 بازدید

اوه اوه اوه ترسناكه

علی

سلام ببخشید یک سوال.میشه تو کره جنوبی پزشکی خوند..یعنی ميشه عمومی رو اونجا خوند؟؟