اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین ع بر پیروان طریقتش تسلیت باد .

http://www.imamalinet.net/IMAGE/Moharam/02.jpg

اینک قریب چهل روز از غروب غم فزای شهادت شقایق‌ها می‌گذرد؛ و اینک از صداینحص شلاق خزان بر پیکر آلاله‌ها، اربعینی می‌گذرد و اسارت، سیلی، غربت،فریاد و بیدارگری سهم حاملان پیغام قاصدک های عترت و عظمت شد.

ازآن روز تا امروز چهل روز در سوگ ابرمردی نشستیم که حیات اسلام مدیون رگ‌هایپاره پاره اوست. قصه سر و نیزه، قصه لب‌های خونین و قرآن، قصه سیلی و صورتگلگون کودک غمگین و تمام حقیقت هایی که هر سال از پرده چشمان ما می گذردرا شنیده ایم.

اربعینی با دختر کوچک حسین (ع) مهر را در آغوشگرفتیم، ناله زدیم، درد دل‌ها گفتیم و شکوه‌ها روانه کردیم. اربعینی از عمقجان، فریاد یا حسین کشیدیم، بر سینه زدیم و خنده را حرام کردیم.

کربلا؛این خارستان خشک و بی‌آب، دریای انسانیت و کمال است، اقیانوس بی کرانه‌ایاست که در آن گوهر همه عظمت‌ها و خوبی‌ها به رنگ مظلومیت، یافتنی است؛ اماغواص قهار می‌طلبد. و هر کدام به فراخور حالمان از کربلا، محرم، عاشورا واربعین، برداشتی داریم و بر اساس آن قضاوتی ....

در زیارت اربعینپیرامون فلسفه آن آمده است: و بذل مهجته فیک لیستنقذ عبادک عن الجهاله وحیره‌الظلاله: حسین علیه السلام خون قلبش را به آستان الهی هدیه داد تابندگان را از ظلمت جهل و نادانی و حیرت گمراهی رهایی بخشد.

و شیعههمیشه و در تمامى روزهاى سوگوارى حضرت سیدالشهداء علیه ‌السلام و از آنجمله روز اربعین آن حضرت، در زیارت و اقامه ماتم و عزادارى کوتاهى نکرده واز اینجاست که امام حسن عسکرى ‏علیه‏‌السلام زیارت اربعین را از علایمایمان شمرده است.

آرى، تنها زیارت اربعین سیدالشهداء علیه‏ السلاماست که مؤمن خالص را از دیگران تمیز مى‏دهد، و دوستان اهل بیت‏ علیهم‏السلام را از غیر آنان جدا مى ‌کند. و مؤمن واقعى کسى است که نگذارد آثارنهضت‏ حسین ‏علیه‏ السلام فراموش شود و در قدردانى و شرکت در هدف آن حضرتکوتاهى نورزد.

پیروان و دوستان امام حسین ‏علیه‏ السلام امیدوارندتا از این طریق مشمول این حدیث نبوى شوند که جابر بن عبدالله انصارى - ازصحابه رسول خداصلى الله علیه و آله و سلم و نخستین زائر قبر حضرتابا‏‌عبدالله در اولین اربعین سیدالشهداء روایت کرده است: «کسى که قومى رادوست دارد با آنها محشور مى ‌شود و کسى که عمل قومى را دوست دارد با ایشانشریک مى‌‏باشد  .

دل‌هایمان بی‌تاب سالار شهیدان، و چشمانمان بر مظلومانه ترین شهادت تاریخ همواره درخشان و بارانی باد.

/ 1 نظر / 12 بازدید
ريحانه

مرسي خوبم شما خوبي؟ چه عجب از اون طرفا؟!!! . . . طرح شرمنده کردن دوستان[خنده]